Március 9

Március 10

Március 12

Március 13 (Olympique de Marseille - Ajax 2:1)

• A Marseille támadásival kezdődött a meccs, de első ellentámadásunk egyben a meccs talán legnagyobb helyzetét hozta. Emanuelson szépen szöktette Sulejmanit, aki egyedül elfutott a jobboldalon, majd ballal talán kicsit túl erősen adott be. Suarez a kapu torkában ugyan elérte a labdát, de azt nem volt képes a kapuba juttatni. A bíró elég furcsán működött. Először nem adott sárgát Enoh-nak, egy elég vad ütközéséért, majd Cana, büntetlenül úgy fejbevágta Lindgrent, hogy azt 6-7 perc múlva le kellett cserélni. E 6-7 perc alatt kaptuk az első gólt. Cheyrou 20-25 méterről eresztett meg egy lövést, amely néhány méterre Vermeer előtt megpattant. Ezzel együtt úgy nézett ki, hogy nem volt védhetetlen lövés. A meccs után Vermeer is ezt mondta. A kóválygó Lindgren helyett Schilder ment be. Peches perceink voltak ezek. Igaz Enoh újabb, ezúttal azért nem annyira kemény belemenéséért sem kapott lapot, de Vermaelen egy ártatlannak látszó szabálytalankodásért igen. Nem játszhat a visszavágón. A második gólt szépen lőtte be Niang. 5 percen belül 11-esből szépített Suarez, miután Enoht a 16-oson belül nem tudták szabálytalanul szerelni. Ezután 5 percen belül két jogos sárga lapot kapott Van der Wiel, és a 41. perctől 10-en folytattuk a meccset. Van Basten lehozta Emanuelsont, és beküldte Silva-t. A második félidőben már nem sok történt. A Marseille támadott, de nem sok helyzetet sikerült kidolgozniuk. Akkor pedig vagy rontottak, vagy Vermeer mentett. A 83. percben a végig rengeteget dolgozó Suarez helyébe Leonardo ment be. Az utolsó percben nagy helyzetbe is került, de addig kereste a ballábát, amíg el nem vették tőle a labdát. Mindegy. 10 emberrel 2:1 nem rossz eredmény. Ez még behozható.
  • A Marseille-nek ebben az idényben mi voltunk a harmadik holland ellenfele. A PSV és a Twente ellen az első meccset elvesztették, de a másodikon kiharcolták a továbbjutást. Most a második meccsen más lesz az indulási alap. Egy 2:1-es vereség idegenben, bíztató. Ami engem zavar, az az, hogy mostanában akkor vagyunk jók, ha az ellenfél támad, és mi kontrázhatunk. Ha nekünk kell játszanunk, mint a legtöbb Eredivisie meccsen, akkor az nem nagyon szokott menni. Márpedig szerdán nekünk kell majd játszanunk.
  • Egy kapust a hibái alapján szoktak, tulajdonképpen igazságtalanul megítélni. Vermeer az első gólnál hibázott, a másodiknál is hozzáért lábával a labdához. Viszont volt 3-4 nagy védése. Van Basten a meccs után azt mondta, hogy 2 hét múlva, ha a helyzet azt kívánja, lehet, hogy ismét Stekelenburg lesz a kapus. Nagy kérdés, hogy hogy lesz most a válogatottban. Eddig Stekelenburg mellett Timmer volt a második kapus. Most Stekelenburg nálunk a kispadra került, míg a Feyenoord a nyáron megválik Timmertől. A logikus az lenne, ha Vermeer lenne a válogatott kapusa is, és, ha Van Marwijk egy tapasztalt második kapust akar, akkor Boschker (Twente), ha fiatalt, akkor Vorm (Utrecht) a leglogikusabb jelöltek. Hamar kiderül. Van Marwijk ma hirdeti ki a bő keretet, és egy hét múlva a véglegest.
    Van der Wiel bizonytalanul kezdett, és két elkésett becsúszása végzetes volt számára, bár a másodiknál végül is elérte a labdát, de azt a bíró nem láthatta. Silva viszont jó volt. Oleguer egyre jobb. Most már néha irányította is társait. Alderweireld nem okozott csalódást. Sokat szerelt. Nem játszott hibátlanul, de úgy néz ki, sok örömünk lesz még benne. Végre egy erős magas középhátvéd! Vermaelen jó volt. Kár, hogy ahhoz túl lassú, hogy a szélen felfutva szöktetni lehessen. Még nagyobb kár, a roppant szigorúan adott sárga lapért.
    Enoh jó volt, de le kell szoknia a vadulásokról. Lindgren jól kezdett. Úgy néz ki elég súlyos agyrázkódása van, így ő is kiesett egy időre. Schilder hozta megbízható szürke játékát. Ideális cserejátékos. Aissatinak voltak jó akciói, de vasárnap jobb volt.
    Sulejmani rengeteget dolgozott, sokszor hátra is ment. Beadásai, szögletei, szabadrúgásai nem voltak túl jók. Nem értem, miért kell a jobboldalon játszania. Amikor átmehetett a baloldalra, jobb lett. Suareznek nagyon nehéz dolga volt. A hosszú labdákkal nem tudott mit kezdeni, ha pedig mégis megszerezte a labdát, kíméletlenül felvágták. Emanuelson jól kezdett. Nem tudom, miért pont ő kellett lecserélni. Ahogy lement, látszott, hogy ő sem értette. Leonardo megint új életet vitt támadásainkba. Ebben a szerepben továbbra is nagyon jó.
    ++++
  • Van Marwijk egyelőre kitart Stekelenburg mellett. A bő keret kapusai: Stekelenburg, Timmer és Vorm. Persze, hogy meddig lehet válogatott valaki, aki nem játszik, az kérdéses.
    Ahogy ezt Van Basten csinálta, az nekem nagyon nem tetszik. Vermeer belement volna abba, hogy a nyárig második kapus legyen, ha garanciát kap arra, hogy jövőre első kapusunk lesz. Mivel Stekelenburg a nyáron el akart menni, ez nem lett volna gond. Stekelenburg-öt, Huntelaar távozása után, Van Basten nevezte ki csapatkapitánynak, hogy most, néhány gyengébb szereplés után kitegye a csapatból. Ha Vermeer sokkal jobb lenne, nem szólnék semmit, de még az sem biztos, hogy egyáltalán jobb-e. Firenzében Stekelenburg nagyon jó volt, míg tegnap és előtte vasárnap is, Vermeer nem volt jó. Akkora különbség biztos nincs a két kapus között, hogy ilyen gorombán kellett  Stekelenburg-öt ejteni. Van Basten még mindig nem képes magát beleélni abba, hogy döntései milyen hatással vannak az érintettekre, és azzal a csapat szellemére. Hiszen ilyenkor mindenkin végig kell, hogy menjen a gondolat, hogy ez vele is előfordulhat. Mint ahogy ehhez hasonló sokkal elő is fordult már nem egyszer. Sno aki hetekig a keretben sem volt bent, egyszerre kezdhetett, majd a következő meccsen ismét nem volt a keretben. De Kennedy esete is hasonló, és, ki tudja, ha mi lesz Silvaval. Most jó volt, szerdán valószínűleg vele kezdünk, de már abban sem vagyok biztos, hogy vasárnap kezd. Szerda után pedig félek, akárhogy is játszik, ismét visszakerül a tribünre. Amellett, hogy Van Basten valószínűleg Stekelenburg karrierjét is tönkre tette, Silva mellett még egy játékos van a keretben, aki rontja a hangulatot. Ráadásul, ez most a csapat egyik vezére. Ez is szempont kellett volna, hogy legyen. De nem hinném, hogy gazdasági igazgatónk vagy vezérigazgatónk meg lennének hatódva, hiszen így valószínűleg jó néhány millió eurót kidobtunk az ablakon. Melyik komolyabb csapat ad pénzt az Ajax tartalékkapusáért?
  • Vermeer, valamint Wielaert és Emanuelson Oranje B keretében vannak. Március 27-én játszanak a német, 3 nappal később az olasz utánpótlás válogatott ellen.
  • Lindgren vasárnap biztos, hogy nem játszhat, mint ahogy azok egyike sem, akik a csütörtöki meccset sérülés miatt kihagyták. Kívülük, a bajnoki meccsen is sárgát kapó Van der Wiel sem játszhat.