Szeptember 27Szeptember 28
Szeptember 29Szeptember 30

Szeptember 1 (Norvégia - Hollandia 1:1 )

• Négy játékosunk kezdett; Blind, Timber, Klaassen és Berghuis.
    Holland támadásokkal kezdődött a meccs. A norvégok vártak a kontra lehetőségekre, melyek jöttek is; mindig Haaland-dal. Az elsőnél nehéz szögből ellőtt a kapu előtt, a második előtt kicsit meglökte Van DIjk-et, ami elég volt ahhoz, hogy egyedül törjön kapura, de Bijlow nagyszerűen kijött elé, és megszerezte a labdát. A harmadik, a 20-ik percben egy szöglet után volt. Hátvédjeink kiléptek, hogy lesre tegyék Halland-ot, de Gakpo bent feledkezett, így Haaland egyedül fordulhatott a kapu felé, és bár nem jól találta el a labdát, az becsurgott kapunkba. Ez egy időre megzavarta az Oranje-t, de hamar visszaszereztük a kezdeményezést. A 36-ik percben Timber - Berghuis - Wijnaldum - egy norvég láb - Klaassen => 1:1. A félidő jó holland támadással ért véget, mely Gakpo nem túl veszélyes fejesével fejeződött be.
    Szünetben Berghuis - Malen csere volt. Az Oranje támadott, de sok fantázia, veszély a támadásokban nem volt. Egy kontra végén Odegaard nagyszerűen ugrasztotta ki Haaland-ot, aki nagy kapufát lőtt. Sok más nem történt. Az Oranje támadott, a norvégok védekeztek, és próbáltak kontrázni. Mivel védőink már jobban vigyáztak Haaland-ra, a norvégek sem voltak veszélyesek. A 90-ik percben Timber lába begörcsölt, és Dumfries ment be helyette. Nem sokkal a meccs lefújása előtt Memphis a 16-os sarkában szépen tisztára játszotta magát, beadott, Klaassen továbbpasszolt, és a berobbanó Dumfries  lábáról a kapu felé guruló labdát a kapus csak üggyel bajjal tudta kiütni.

• Sok különbség nem volt az Oranje mostani és az EB-n a csehek elleni játékában. Akkor sem volt képes a csapat helyzeteket kidolgozni, gyorsan kombinálva, jó szélsőjátékkel széthúzni a védelmet. A norvégek tömören védekeztek, és gyorsan kontráztak. A mienk körülményesen támadtak, és a rendkívül támadó szellemű bekkek sokszor nem értek vissza a norvég kontrákra. A nagy holland fölény ellenére a norvégok (=Haaland) veszélyesebbek voltak. A döntetlen jogos. Mivel a törökök az utolsó másodpercben kiengedték kezükből a győzelmet Montenegró ellen, a csoportban még minden lehet. Mindenesetre a csoportelsőség csak akkor biztos, ha az Oranje már nem veszít pontot.

• Bijlow-nak egy nagy védése volt. A gólról nem tehetett, és magabiztos, jó benyomást keltett.
    Timber roppant támadóan játszott, de elég sok rossz passza volt, mely mind veszélyes kontrákat eredményezett. De Vrij volt szerintem a legjobbunk. Sokszor vette el a labdát Halland-tól, és passzai is jók voltak. Van Dijk még nem az igazi. Mellőle néha elment Haaland, passzai sem mindig voltak jók. Blind túl sokat passzolt oldalra, néha rosszul vette le a labdát, bár voltak szép szerelései. Tud ennél jobb is lenni.
    Frenkie de Jong-nál volt legtöbbet a labda, és szinte minden labdája jó helyre ment. Kár, hogy túl sok passza ment oldalra, hátra. Wijnaldum hasznosan jól játszott. Sok labdát megszerzett, jól tartotta a labdát, és jól is adta tovább. Koeman-nál Memphis társa volt elől, Van Gaal hátrébb tette, és kb.  azt játszotta, amit a 14-es VB-n. Klaassen volt De Vrij mellett a legjobb mezőnyjátékos. Ő volt  az egyetlen, aki agresszivitásban felvette a harcot a norvégekkel, és a kapu előtt is jó volt. A kommentárok között volt, aki szerint most többre mentünk volna, egy kreatív játékmester 10-essel, mint például Eriksen. De olyan nincs a keretben.
    Berghuis passza a gól előtt nagyszerű volt, de semmi más nem sikerült neki, és a védelmet egyáltalán nem segítette. Memphis-től sokat vártak jó barcelonai játéka után, de inkább az EB Memphis-ét láttuk. Igaz, ha az utolsó percben nagyszerűn előkészítő munkája után Dumfries betalál, másképp beszélnénk róla. Gakpo igyekezett, de lövései, passzai nem sikerültek, és a gól előtt miatta nem volt Haaland lesen. Malen jobb volt, mint Berghuis, és a védekezésben is segített.

Vissza a lap tetejére

Szeptember 2

• A meccs előtt Van Gaal azt mondta, hogy Haaland ellen a legjobb védekezés, a hozzá vezető út lezárása. Ez csak részben sikerült. Ennek egyik oka volt, hogy Haaland egy fantasztikus spicc, hogy a legjobb norvég passzolót, Ödegaard-ot senki nem fogta, és hogy a két bekk rendre egyszerre volt elől, ami Van Gaal taktikai hibája volt. A gyors norvég ellentámadásoknál rendre csak a két középhátvéd volt hátul. De a gól egy szöglet utáni hibákból született. Középhátvédjeink szem elől vesztették Haaland-ot, Memphis elvesztette a labdát, majd Gakpo kimondottan lassan sétálva, magakadályozta, hogy Haaland lessen álljon. Hogy aztán még a lövésnél is pechesek voltunk, az már csak a ráadás volt. Lehet, hogy ilyen veszélyesen kontrázó csapat ellen, lehet, hogy egy igazi védekező középpályással, mint De Roon kellene játszani, vagy legalább Wijnaldumnak kellett volna hátul maradnia, hogy segítse De Jong-ot. Van Gaal a meccs előtt ugyan azt mondta, hogy jó játékosaink vannak, de sokszor nem az a csapat jobb, melynek játékosai jobbak. Ez sajnos tegnap bejött. Van Gaal a 4-3-3 elleni érvként felhozta, hogy ahhoz nincsenek elég jó szélsők. Sajnos ez is bebizonyosodott. Eleve, betömörülő védelem ellen jobbak olyan szélsők, akiknek játékában mélység van, akik eljutnak az alapvonalig, illetve, ha ilyenek nincsenek, akkor ilyen bekkek. Tegnap egyik sem volt. Ehhez jött, hogy Berghuis és Timber között semmi együttműködés nem volt. Hiába játszanak egy klubban, együtt a szélen még nem játszottak. Malen beküldése jogos volt, de emiatt Gakpo-t áttenni a jobbszélre hiba volt. Soha nem játszik ott, és ez látszott második félidei játékán. Ha ezeket a hibákat De Boer követte volna el, nagyon nekiugorna a média. Van Gaal-nak, jogosan, nagyobb hitele van. De az sem végtelen.
    Szombaton Montenegró ellen néhány változtatás biztos lesz. Bijlow, gondolom marad, mert semmi ok nem lenne leváltani. Timber nem volt jó, de ez azért is lehetett, mert nem sokszor bekk. Még egyszer kipróbálnám. Van Gaal kételkedett, hogy Van DIjk tud-e egy héten belül három meccset játszani. Ha nem, akkor De Vrij társa De Ligt lesz. Mivel Van Gaal szerint De Ligt nem tud a közép baloldalán játszani, így ez esetben ott De Vrij lesz. Blind sárgája miatt nem játszhat. Legvalószínűbb helyettesítője Aké. A középpálya, gondolom marad. Montenegró ellen nincs szükség De Roon-ra. A jobbszélre szerintem Malen és Bergwijn közül kell választani, bár, ha Berghuis-nak megmondják, mit csinált rosszul, talán ő is jobb lesz. Mert azért volt két nagyszerű passza Wijnaldum-hoz. Memphis és Gakpo biztos maradnak.

• Gorter kapus megsérült a Jong Oranje edzésén, és elhagyta az edzőtábort. Helyére a szövetségi kapitány egy másik Jong Ajax kapust, Raatsie-t hivta a keretbe.

• Ma edzőmeccsen AZ - Ajax 2:1. Nálunk sokkal több válogatott hiányzott, mint az AZ-ben, de gondolom, nem is a győzelem volt a cél, hanem játéklehetőség sokaknak. (Pasveer, Mazraoui (74' Van Gelderen), Schuurs, Musampa, Douglas (84' Dirksen), De Waal (84' Van der Sloot), Warmerdam, Labyad, Antony (74' Giovanni), Danilo, Neres) Neres volt a jobbszélső és Antony a 10-es. Az AZ második gólja előtt Labyad pár másodpercen belül kétszer vesztette el a labdát.

• Onana szombattól a Jong Ajax-szal edz. Overmars azt mondta, hogy még nem döntöttek, hogy Onana később csatlakozik-e az első csapathoz. Éppen eltiltása miatt igazoltunk le két kapust, akik beépültek a csapatba. Azt mondják, hogy Overmars nem akarja, hogy Onana még védjen nálunk, míg Ten Hag szerint játszanak a legjobbak. Napokon belül megtudjuk, kiket neveztünk be a BL-be. Ha Onana-t is, akkor az a belső erőviszonyokról is mond valamit.

Szeptember 3

Szeptember 4 (Hollandia - Montenegro 4:0 összefoglaló)

Szeptember 5

Szeptember 6

• Ma olvastam a szombati meccs statisztikáit. Az első 15 percben kétszer lőtt az Oranje a kapu felé, de mindkét lövésbe beleléptek. A következő 75-ben 26 lövés volt, azaz 3 percenként volt egy gólszerzési kísérlet. Ebben komoly szerepe volt Memphis-nek, aki 6-szor lőtt kapura, és 5-ször hozta valamelyik társát helyzetbe. De a másik két csatár is jó volt. Gakpo egy góllal és egy assziszttal, Berghuis öt kapura lövéssel, néha egész veszélyessel, és egy nagyszerű assziszttal. Frenkie de Jong pedig kimagasló teljesítményt nyújtott. Nála volt legtöbbet, 100-szor a labda, és 91 passzából 85 (93%) volt jó. (Klaassen mind a 30 passza jó volt, ami ugyancsak szép.) Ötször kezdett kígyózásba az ellenfél játékosai között (többször, mint csapattársai együtt), és mind az ötször sikerrel. 8-szor szerezte meg a labdát, amivel ugyancsak a legjobb volt.

• Mike Verweij, a De Telegraaf Ajax megfigyelője szerint Mazraoui ügynöke már nem Nakhli, aki Ziyech-é is, hanem Raiola. Ha ez igaz, az valószínűleg rossz hír a klubnak. Aki szerződése utolsó évében Raiola-hoz megy, az, akármit is mond, nem azért teszi ezt, mert hosszabbítani akar. Verweij azt is mondta, hogy minden híresztelés ellenére, Onana még nem állapodott meg az Inter-rel, és még meghosszabbíthatja szerződését.

• Cody Gakpo a szombati meccsen megsérült, holnap nem játszhat, és elhagyta az edzőtábort. Aké személyi problémák miatt ment haza. Van Gaal senkit nem hív helyettük a keretbe. Aké kiesése azt jelentheti, hogy Rensch végre a kispadon ülhet. Gakpo helyén Malen vagy Bergwijn játszhat. Bergwijn szombaton nagyon jó benyomást keltett, így, gondolom ő kezd. Sehol nem olvasok jóslatokat, hogy ki kezd. Van Gaal azt elárulta, hogy Van Dijk és Blind kezdenek, de azt már nem, hogy Van Dijk ki helyett kezd. Furcsa lenne, ha nem De Ligt helyett. Szerintem ezek kezdenek: Bijlow - Dumfries, De Vrij, Van Dijk, Blind - Frenkie de Jong - Wijnaldum, Klaassen - Berghuis, Memphis, Bergwijn.

• A törökök szerdán az első félidőben nagyon jók voltak Montenegró ellen, de a második félidőre teljesen elfáradtak. Márciusban, Isztambulban nekik minden sikerült, az Oranje-nak semmi. Kezdődött azzal, hogy Cillessen a bemelegítés alatt megsérült, és Krul-nek fizikai és lelki felkészülés nélkül kellett beugrania. Ez a védelmet is megzavarta, és Krul-t is. Az első gólnál ezenkívül annak is nagy szerepe volt, hogy a rossz lövés valakin megpattanva ment a kapuba. Utána jött egy jogtalan, vagy legalább is roppant könnyen megadott 11-es, majd De Ligt szabályos gólja, melynél a partjelző nem látta, hogy a labda túl volt a gólvonalon, és a meccs végén Memphis kihagyott büntetője. Azon a meccsen, majd pár nap múlva a norvégok ellenin is, ahány török labda a kapu felé ment, az mind gól volt. Azóta csak Gibraltár ellen nyertek tétmeccsen. Van Gaal szerint nagyon jók, de gondolom, ezt azért mondja, hogy, ha az Oranje nem nyer, mondhassa, hogy ő megmondta. Szerintem, ha az Oranje nem butáskodja el, akkor simán kell nyernie. Az azért zavar, hogy majd minden ellenfélnek vannak, a nagyszerű középhátvédek ellenére, helyzetei az Oranje ellen kontrákból. Talán csak a szombati meccs nem kivétel. Azon védőink hozták többször helyzetbe az ellenfél középcsatárát. De ez csak nem fog megismétlődni! És talán a kontrákra is jobban fognak figyelni. Elégedettek csak egy győzelemmel lehetünk.

Szeptember 7 (Hollandia - Törökország 6:1 összefoglaló)

Szeptember 8

Szeptember 9

Szeptember 10

Szeptember 11 (PEC Zwolle - Ajax 0:2 összefoglaló)

Szeptember 12

Szeptember 13

Szeptember 14

Szeptember 15 (Sporting CP - Ajax 1:5 összefoglaló)

Szeptember 16

Szeptember 17

Szeptember 18 (Ajax - Cambuur 9:0 összefoglaló)

Szeptember 19

Szeptember 20

Szeptember 21 (Fortuna Sittard - Ajax 0:5 összefoglaló)

• Ten Hag a Sporting elleni 11-gyel akart kezdeni, de Timber a melegítés közben nem érezte jól magát, így helyette Schuurs kezdett.
    Viharosan kezdtünk. A 4-ik percben Antony, igaz gyenge, lövését a gólvonalról mentették. Tadić 3 méterre a kaputól, ahelyett, hogy lőtt volna, beadott, és rosszul. A 11-ik percben Blind Gravenberch bead, a labda egy védőn megpattan - Berghuis => 0:1. A 27-ikben Gravenberch - Tadić - Haller - Mazraoui => 0:2.  39-ikben volt az első Fortuna helyzet, de Smabou lövése elment a kapu előtt. A 38-ikban egy tévesen nekünk ítélt bedobás után Alvarez - Blind - Tadić lefordult védőjéről, és bevágta a harmadikat.
    Szúnetben Ten Hag cserélt; Berghuis helyett Kudus ment be. Az első 20 percben kiengedtünk, és hagytuk a Fortuna-t támadni. A 65-ik percben Martinez - Tagliafico és Haller  - Daramy csere volt. Tadić ment be középre. A 73-ik percben Daramy szép egyéni akció után Tadić-hoz passzolt, aki beadott és Kudus gól lőtt. => 0:4. A 75-ik percben Gravenberch - Taylor csere volt. A 77-ikben Tadić - Tagliafico - Tadić - Tagliafico => 0:5. A 81-ik percben Tadić - Danilo csere, de az eredmény már nem változott.

• Lehetne mondani, hogy szerencsénk van, mert ellenfeleink gyengék, de eddigi ellenfeleink mások ellen azért nem ilyen gyengék. Az NEC (5:0) egyetlen vereségét tőlünk szenvedte el, a Vitesse az utolsó 10 évben nem kapott ki öt góllal, a Cambuur még soha 9 góllal (a PSV Eindhovenben 4:1-re nyert) és a Fortuna tavaly októberi hazai 5:2-es győzelmünk óta nem kapott ki két gólnál többel. Ahogy szombaton a Cambuur játékosai, úgy most a Fortunáé panaszkodtak, hogy az volt a tervük, hogy keményen, ha kell kisebb szabálytalanságok árán törjék szét játékunkat, de olyan gyorsan ment a labda, hogy mire szabálytalankodtak volna, már másnál volt a labda. Legjobb az volt, hogy az első perctől, a második félidő első 20 percét leszámítva az utolsóig hajtottak a fiúk. Az is jó, hogy kispadunk nagyon erős. Van 5-6 olyan játékosunk, akikkel játékunk nem rosszabb lesz, hanem más. De azért még van miben javulnunk. Az első 10 percben három hatalmas helyzetet hagytunk ki. Ez komolyabb ellenfelek ellen megbosszulhatja magát. Persze egy 5:0-as győzelem után ne panaszkodjunk a helyzetkihasználásra. Nincs mese; nagyszerű formában vagyunk. Nyolc napon belül három meccsen nyertünk, 19:1-es gólkülönbséggel. Csak a Sporting-nak sikerült gólt szereznie.
    Ez volt Ten Hag 200-ik meccse edzőkent az Eredivisie-ben. Ebből 85-öt az Utrecht kispadján ült. Gólkülönbségünk hat forduló után 26, amivel megdöntöttük saját 1997-98-as 25-ös Eredivisie csúcsunkat. 27 gólt szereztünk. Ebben a században azzal is a legjobbak vagyunk.

• Pasveer kapujára nem ment komoly lövés. Mivel a Fortuna játékosok próbálták megakadályozni, hogy több lépésben felhozzuk a labdát, Pasveer gyakran rúgott hosszan ki, ami Haller-rel jó fegyver. Ma ebből nem szereztünk gólt, de jövendőbeli ellenfeleinknek nehezebb lesz megfelelő taktikát kidolgozniuk ellenünk.
    Nekem Mazraoui tetszett a legjobban. Sokat szerelt, jól ment fel, az összjátékban is jó volt,és gólt is szerzett. Idén Tadić eddig 21 helyzetet teremtett, a második helyen Mazraoui áll 17-tel. Eddig az idényig 68 bajnoki meccsen 1 gólja és két asszisztja volt. Idén a 6-ik meccs után már két gólnál és három asszisztnál tart. A VI-nek beszélt helyzetéről. A tárgyalások azért is tartanak ilyen sokáig, mert egy ideig nem volt ügynöke. A felajánlott szerződésben nem lát elég megbecsülést. Az nemcsak anyagi kérdés. Az is, hogy, ha két meccsen nem fog menni neki, kapjon a harmadikon is bizalmat. Arról nem beszélt, hogy ilyesmi hogy kerülhet a szerződésébe. Én azt hiszem, arról van szó, hogy mostanában egyik legjobbunk, és annak megfelelő fizetésre vágyik. Ez érthető, de azzal, hogy Neres és Tagliafico maradtak, és Berghuis is a legjobban keresőkhöz tartozik, sok pénze már nincs Overmars-nak komoly fizetésekre. Arra a kérdésre, hogy mennyi esélye van annak, hogy hosszabbít, azt válaszolta, hogy nem tudja. Schuurs szinte hibátlanul játszott. Míg Timber próbálja kerülni a párviadalt a labdáért, és nem engedi labdához jutni csatárát, addig Schuurs akkor támadja meg, amikor a labda már nála van. De akkor általában el is veszi tőle. A hosszú passzai Schuurs-nek jobbak, de focizni Timber tud jobban. Más típusú középhátvédek, és mindent összevetve Timber a jobb, de Schuurs is nagyon jó. Martinez is sokat szerelt, jól ment fel, és kapura is lőtt. Blind hátul jó volt, elől is kezd belejönni, gólpassza volt Tagliafico 25 perc alatt sok jót csinált. Gólját ő maga készítette elő.
    Alvarez egyre jobban focizik. A labdát eddig is sokszor megszerezte. Gravenberch a meccs után azt mondta, hogy ilyen ellenfelek ellen nagyon nehezen tud koncentráltan játszani. A szünetben Ten Hag meg is fedte ezért. Voltak jó és rossz megmozdulásai. Berghuis belőtte nálunk második bajnoki gólját. Nem volt rossz. Kudus még messze nem olyan, mint tavalyi sérülése előtt volt, de ez nem csoda ennyi kihagyás után. Ha ép marad nagyszerű 10essel leszünk gazdagabbak.
    Antony ma is roppant aktív volt, és bekkje sokat szenvedett miatta. Passzai, lövései nem sikerültek. Haller sokat harcolt védőivel, amivel többi támadónknak volt könnyebb. A mai volt ebben az idényben az első asszisztja. Tadić szép gólt lőtt, két gólpasszt adott amiért őt választották Man of the Match-nek. Meg tudom érteni, bár, mint mondtam, Mazraoui nekem jobban tetszett. Tadić, gólját és asszisztjait leszámítva, hibát hibára halmozott. Daramy ma is jó benyomást keltett.

• A másik mai meccsen, a brabanti derbin, a tilburgi Willem II 2:1-re nyert a waalwijki RKC ellen, és legalább holnap estig a második helyen áll. Azért nem valószínű, hogy sokáig a dobogón maradnak, mert eddigi egyetlen komoly ellenfelüktől, a Feyenoord-tól, otthon 4:0-ra kikaptak.

Szeptember 22

• Perr Schuurs elégedett helyzetével, és nem akarja, hogy januárban kölcsönadjuk. Sok meccsünk lesz, lesz elég játéklehetősége. Számára sokat jelentett, hogy tegnap játszhatott. A Fortuna Sittardban focizott 11éves korától 8 éven át, és lett 17 évesen az abban az idényben feljutó csapat kapitánya. 5 kilométerre a stadiontól nőtt fel. Családja (édesapja több, mint 300-szoros kézilabda válogatott, nővére Demy a világranglista 12-ikje páros teniszben) eleve ott volt a stadionban, de persze így más volt, hogy Perr játszott is.

• Lehet mondani, hogy ez csak a Fortuna volt, hogy egy hete csak a Cambuur volt, de azért alaposan elvertük a Sporting-ot is, ami azért más szint. Épp az a szép, hogy egy ilyen komoly győzelem után is mindkét meccsen teljes odaadással játszottak a fiúk. Biztos lesznek még kisiklások, nem nyerjük meg 4-5 góllal összes Eredivisie meccsünket, de most nagyon jók vagyunk.

• Két 10-esünk játszott. Az első félidőben Berghuis, a másodikban Kudus. Mindketten lőttek gólt, egyiküknek sem volt kulcspassza, és nem is hoztak senkit sem komoly helyzetbe.
    Berghuisnál 28-szor volt a labda, amit 10-szer elvesztett. Kudusnál 37-szer volt, és 11-szer vesztette el. Berghuis passzpontossága 70%-os volt Kudus-é 80.
    Blind formája javul. Ten Hag nemrég megjegyezte, hogy túl sok a rossz passza. Tegnap 93-szor volt nála a labda, és passzpontossága 91%-os volt. Emellett gólpassza és két kulcspassza is volt. Hátul sem került bajba.

• Ten Hag szerint egy, a mi szintünkön játszó profinak, kell tudnia 3-4 naponta játszani, ezért nem pihentetett senkit, és csak akkor cserélt, amikor a győzelem már biztos volt.
  • Nemsokára megint válogatott szünet lesz, és dél-Amerikaink megint fáradtan fognak visszajönni. Az Afrika kupa télen visz el játékosokat, bár, ha jól tudom, csak Kudus és Haller jönnek szóba. Mazraoui összeveszett a marokkói szövetségi kapitánnyal, és amíg nincs új, nem áll a válogatott rendelkezésére. (Éppúgy, mint Ziyech.)
  • A PSV még nem heverte ki a vasárnapi ruhát. Bár 2:1-re nyert az idén feljutott RKC ellen, de az Go Ahead-nek volt több helyzete. Schmidt öt másikkal kezdett, mint vasárnap, és szerencséjére a 70-ik percig csak négyszer cserélt, így, amikor Madueke megsérült, be tudta még küldeni Vertessen-t. Nem számoltam, de olyan érzésem volt, hogy a Go Ahead-nek kb. kétszer annyi helyzete volt, mint ebben az idényben ellenünk összes ellenfelünknek együtt. Persze a lényeg, hogy visszaszerezték a második helyet, és hátrányuk továbbra is csak egy pont. De az idény eleji jó játékuknak már nyoma sincs.
    Az elég rapszodikusan játszó Utrecht 2:0-ra nyert Nijmegenben az eddig meglepően jó NEC ellen.
    A Feyenoord helyenként jó játékkal, de komoly védelmi hibákkal 3:1-re nyert a Heerenveen ellen, és egy elmaradt meccsel négy ponttal lemaradva tőlünk a negyedik helyen áll.
    Vasárnapi ellenfelünk a Groningen idén még nem sokat mutatott. Ma, az ugyancsak nem túl jól kezdő Vitesse-t fogadta, és 1:0-ra kikapott. Mentségükre szóljon, hogy egy félidőt 9 emberrel játszottak. A meccset félbe kellett szakítani, mert a Groningen szurkolók valamit a Vitesse kapusa fejéhez dobtak, akit ápolni kellett.
    Még érdekesség, hogy a PEC - Sparta meccs 1:1 lett, így a PEC megszerezte első pontját és gólját.
  • Louis van Gaal még az EB előtt megígérte barátjának, az Eerste Divisie jelenlegi 18-ának edzőjének, Andries Jonker-nek, hogy egy meccsen mellette fog ülni a kispadon. Ez előtt egy nyilvános edzést is tart, melyre belépőjegy lesz, és a bevételt jótékonysági célra fogják használni. Bár azóta szövetségi kapitány, ígéretét betartja. Ma tartotta az edzést, és pénteken játszanak, a bajnokságban jelenleg vezető Jong AZ ellen.