Január 23

Január 24

Január 25

Január 26

• A holland részvénytulajdonosok érdekképviselete (VEB) ismét kérte klubunkat, hogy ismertesse a Mislintat tevékenységével kapcsolatos vizsgálat eredményét. Amikor ezt novemberben kérték, az FB elnöke, Van Praag azt mondta, hogy a vizsgálat még 1-2 hónapig tart. Azon már túl vagyunk. A VEB akkor azt is kérte, hogy a vizsgálat ne csak Mislintat és akkori vezetőink tevékenységét vizsgálja meg, hanem az ügynökökét is, és a különböző döntéseknél (Mislintat kinevezése, a leigazolások jóváhagyása) a döntési folyamatot. Nem lehet, hogy a klub rövid idő alatt ilyen mélyre zuhant, és még senkit nem büntettek meg, mondtak ki felelősnek.

• A VI-ben anyagi helyzetünkről van cikk. Pontosabban arról, hogy megengedhetjük-e magunknak, hogy hatalmas fizetésért leigazoltuk Hendersont. A lap szerint igen. A BL pénzek kiesése ellenére sokkal jobban állunk, mint a PSV és a Feyenoord, és ez a következő években is így lesz. Az Adidas gondoskodik arról, hogy mezeinket világszerte vegyék. Mezeken évente kb. 5-ször annyit keresünk, mint a PSV. A Bob Marley mez hatalmas siker volt. Most pedig a Henderson mez, minden eddigi meznél nagyobb siker. De a ZIGGO, ABN AMRO és Budweizer szponzorpénzek is milliókat hoznak. Emellett a minden hazai meccsen tele Arena is sokat hoz a konyhára. A 22/23-as pénzügyi évben jövedelmünk kereskedelmi tevékenységekből €146 millió volt. (Feyenoord 87, PSV 74). Overmars 2018-ban, Tadić és Blind leigazolásával lerakta az alapjait a későbbi sportbeli sikereknek. Akkor azt mondta, hogy hála Menno Gelen kereskedelmi igazgató és csapata nagyszerű munkájának, megengedhetjük magunknak, hogy költekezzünk. Gelen és csapata azóta is nagyszerűen működik.

• Az Ajaxshowtime a Liverpool O18 elleni 10:0-as győzelem három szereplőjéről ír, akiket érdemes figyelni.
    - A 16 éves balhátvéd, Lucas Jetten, volt a csapatkapitány. Nagyszerű védőmunkája mellett, szinte balszélső is volt, jó elfutásokkal beadásokkal. Egy gólja és egy szép asszisztja volt.
    - Az alig 17 éves védekező középpályás Mark Verkuijl a csapat motorja. Mindig megjátszható, nagyszerűen érzi, hol kell lennie. Társait is irányítja, hogy hol legyenek. Sok labdát megszerez, mestere a nyomás gyakorlásának. Passzai is jók.
    - Skye Vink (Marciano Vink fia) eredetileg 9-es, de egyre többször 10-es. Dinamikus gyorsan gondolkozó, a pályán jól látó, technikás játékos. Sok helyzetváltoztatással gyakran cserélt helyet a középcsatár Konaduval. Gólpasszában a 8:0 null előtt, benne volt hogy milyen jól lát a pályán, és milyen nagyszerű passzokra képes.
    Azért én még megemlítem a négy gólt szerző, és egy gólpasszt adó Konadu-t is. Első gólja egy 18 méteres jól helyezett lövés volt, utána egy buktatásáért kapott 11-est értékesített, majd egy elfutását fejezte be góllal, és egy fejesgólja is volt. Gólpasszán kívül legalább kétszer hozott jó helyzetbe valakit.

• A Twente eladta egyre jobb középcsatárát, a Costa ricai Ugalde-t a Szpartak Moszkvának. Másfél éve €4 millióért vették, 13 (+2)-ért adták el. Oroszokkal üzletelni erkölcstelen, de a Szpartak tulajdonosa nincs az EU fekete listáján, így velük szabad. A Twente nem akarta eladni. Kérték, maradjon az idény végéig. Akkor biztos fog egy komolyabb európai klub is jelentkezni érte. Ő erre beteget jelentve nem ment edzésre. (Moszkvában €1 milliót kap az aláírásáért, és évi €2,5 millió lesz a fizetése. A többi nem érdekli.)  A Twentenek engednie kellett, és azért jól jön nekik a pénz. A Twente ugyan keres egy utódot, de vasárnapig nem fog találni. Mivel másik középcsatáruk, Van Wolfswinkel sérült, erősen meggyengülve mennek a Kuipba. Nem fogunk sírni, ha a Feyenoord nyer.

• Van 't Schip azt mondta, hogy Sutalo még nem játszik. Bergwijn játéka kétséges, de nem mondta meg miért. (A műgyep miatt?) Akpom már nem beteg, de még nem edz. Gooijer rendbejött; tud játszani. Sosaról nem beszélt. Mannsverk már edz, de még hosszú az út, hogy játszhasson. Van den Boomen utolsó tesztje jó volt. Hamarosan kezd edzeni. Henderson jó benyomást keltett az edzéseken. Az biztos, hogy nem kezd. Talán a meccs végén kap perceket, de lehet, hogy a keretben sem lesz.

• Ha Bergwijn nem játszik, akkor érdekes lenne Misehouy a helyén. Szívesebben 10-es, de tavaly elég sokszor volt balszélső is. Gondolom, Gooijer - Rensch lesz a védelem jobboldala. Ha Gooijer megint jó lesz, akkor remélem, maradhat. Sutalo visszatérése után legyen Rensch a balhátvéd. A valószínű kezdő: Ramaj - Gooijer, Rensch, Hato, Sosa - Tahirović, Hlynsson, Taylor - Berghuis, Brobbey, Forbs. Ha rajtam múlna, akkor Forbs helyett Misehouy lenne. Talán Tahirović helyett kezdhetne Fitz-Jim, aki fél idény Excelsior alatt hozzászokott a műgyephez.
    A Heracles a 21/22-es idényben kiesett, de tavaly a KKD bajnokaként visszajött. Otthon, műgyepükön, sokkal eredményesebbek, mint idegenben. De azért a PSV-től és a Feyenoordtól alaposan (0:6, 0:4) kikaptak. Mi az utolsó öt meccsből náluk csak egyet nyertünk meg. Háromszor kikaptunk. Ez nem sok jóval kecsegtet. De azért mi vagyunk az esélyesek, és nyernünk kell!

• A portugál Record szerint gondolkoztunk Conceiçăo januári visszahozásán a Porto-ból. Forbs-szal nem vagyunk elégedettek, és Godts sérülése miatt nem állunk jól a jobbszélen. Mivel Conceiçăo rendszeresen játszik, és elégedettek vele, nem valószínű, hogy visszaadták volna. Sőt! Nagyon valószínű, hogy élnek vásárlási jogukkal, és megtartják. A bérszerződésben nincs semmi arról, hogy idény közben vissza lehetne hozni. Az van, hogy, ha legalább 25 meccsen minimum 45 percet játszik, akkor €10 millióért meg kell venniük. Most nyolc meccsnél tart, de egyre többet játszik. (Szerintem is jobb, mint Forbs, de tavaly, jó kezdés után visszaesett. Forbs-szal ellentétben ő többször is játszhatott a Jong Ajaxban, ahol általában jó volt. Bár Forbs az első csapatban is kevesebbet mutat a tavalyi Conceiçăonál, nem értem, miért nem játszik a Jong Ajaxban.)

• A mexikói AM szerint az ugyancsak a Portonak kölcsönadott jobbhátvéd, Sanchez már megállapodott a mexikói Cruz Azul-lal, akikkel már mi is megállapodtunk azonnali átigazolásában. Még a Portonak kel beleegyeznie, idő előtti távozásába. Mivel alig játszik, ez is kell, hogy menjen. (Nekünk €5 millióba került. Kb. annyit csak kapunk érte.)

Január 27 (Heracles Almelo - Ajax 2:4 összefoglaló)

• Martha volt a balhátvéd. Kívüle a várt 11 kezdett. Misehouy a kispadon sem volt. Lehet, hogy tényleg már csak a Jong Ajax-szal edzhet és játszhat? Bergwijn sem volt a keretben. Berghuis volt a csapatkapitány. Még fiatalabbak voltunk, mint egy hete. Csak Berghuis volt 22 évesnél idősebb.
    3 perc alatt már mindkét oldalon volt szöglet. Az 5-ik percben Brobbey elfutott, beadott, de Berghuis nem jól találta el a labdát. A 11-ikben Taylor alig lőtt fölé. A 12-ikben Marthat az ellenfél térfelén egy csellel faképnél hagyta Wieckhof. Előre rúgta a labdát, ahol Hato rosszul állt a pár évig nálunk is ifi Hornkampra. Ő elindult kapunk felé. Ramaj kifutott elé, de félúton megállt. Ahogy Hornkamp a meccs után elmondta, edzője figyelmeztette, hogy Ramaj, ha kifut, mindig állva várja a csatárt. Hornkamp az üresen hagyott rövid sarokba rúgta a labdát; =>1:0. A 16-ik percben Tahirović átemelte a labdát a védelmen Brobbeyhoz. Szorosan állt rajta egy hátvéd. Lekezelte a labdát és fordulásból hatalmas gólt lőtt; =>1:1. A 17-ikben Ramaj védett egy nem túl erős lövést. A 33-ikban Martha indította Taylort, akinek beadásába beleért egy láb, így a kapusnak kellett mentenie. A 35-ik percben Tahirović szerelt, indította Hlynssont - Brobbey nehéz szögből lőtt, a labda a külső kapufát majdnem érintve ment az oldalhálóba.
    A második félidő az éppen beállt Bruns jó lövésével kezdődött. Ramaj védett. Az 55-ik percben Hato - Martha - Taylor - Tahirović - Berghuis - Tahirović - Hlynsson - Berghuis - gól; =>1:2. Az 57-ikben Hato ívelt labdáját Cestic elnézte, így az Brobbeyhoz került. Ő kapásból, 16 méterről a kapuba bombázott; =>1:3. A 60-ik percben Rensch egy kapuskirúgás után csak nézte, ahogy mellette Engels lekezelte a labdát, majd lőtt. A labda Hato combján megpattanva ment a tehetetlen Ramaj mellett kapunkba; =>2:3. A 64-ik percben Gooijer cselezve elvesztette a labdát 30 méterre kapunktól. Engels lövését mellel védte Ramaj. A 67-ikben a másik szélen Martha csak nézte, ahogy Engels beadott mellőle. Ramaj megint védett. A 72-ikben egy beadás 50 centivel ment el kapunk előtt. Szerencsére senki nem ért bele. A 78-ikban Berghuis - Hlynsson Brouwer kapus, szöglet. A 83-ikban Gooijer - Gaeai csere volt. A 84-ikben Martha - Rensch jó passz - Hlynsson jól helyezett ballábas lövés; =>2:4. A 93-ikban a Forbs - Banel csere, gondolom csak időhúzás volt.

• Nem ment könnyen, de megérdemelten nyertünk. Védelmünk, mint annyiszor, különösen az első félidőben, átjáróház volt. A másodikban kicsit jobban ment. Szerencsére a támadó sor, és különösen Brobbey mindig összehoz annyi helyzetet, hogy nyerjünk. De nem csak az a baj, hogy hátvédjeink nem jók. Nem is fegyelmezettek. Hato  hibájából (is) ma gólt kaptunk, de ő az egyetlen, aki azért hátul van, ha ott van rá szükség. Jobb hátvédek nem lesznek egy héten belül. De azt be lehet gyakorolni, hogy bizonyos szituációkban hol kell lenniük, mit kell csinálniuk. Az "expected goals" ma 4,4:1 volt a javunkra. Ez nem rossz, különösen Bergwijn nélkül. Az se rossz, hogy minden idei meccsünket megnyertük, köztük két olyat is, melyet az utóbbi években ritkán nyertünk meg. Pontban behoztuk az AZ-et, de ők holnap játszanak. Bár sokkal több helyzetünk volt, mint a Heraclesnél nem jobb Almere ellen otthon a PSV-nek, de ilyen védekezéssel egy hét múlva nem sok esélyünk lesz ellenük. Remélem, Henderson nagyon sokat fog jelenteni. Másban nem nagyon bízhatunk. A meccs után Van 't Schip is azt mondta, hogy kell erősítés, mert ez a keret nem elég erős, és túl fiatal. Hiányzik a tapasztalat.

• Ramaj az első gól előtt nem olyan jól futott ki, mint a Go Ahead ellen annyiszor, de talán jobb csatár állt vele szemben. A második gólnál pechje volt. Az elején kicsit bizonytalan volt, de volt néhány jó védése.
    Gooijer nem volt rossz, de egy túlzásba vitt cselezgetéséből baj lehetett volna, és az első gólnál nem sietett, hogy segítsen társainak. Ezt Rensch sem tette. És ő a második gól előtt nagyot hibázott. Viszont volt egy gólpassza. Hato hibája volt az első gól előtt a legnagyobb. Ez egy időre elbizonytalanította. Utána belejött, és mindennel együtt ma is a legjobb hátvédünk volt, egy nagyszerű gólpasszal. Martha nem hátvéd, és félek, nem is lesz az.
    Tahirović rengeteg labdát szerzett meg, volt néhány jó passza, közük egy jó gólpassz. Bár elég sok rossz passza is volt, ma nem volt rossz. Taylor sokat  dolgozott, sok támadásban vett részt, és most az első gólnál ő visszafutott segíteni. Ő sem volt rossz. Hlynsson hatalmas területen játszott, nem túl sok hibával. Volt egy gólpassza és egy gólja.
    Berghuis nagyon jó volt. Nyolc helyzetet teremtett, ebből egy egy gólpassz volt, és lőtt egy gólt is. Brobbey volt ma is a legjobbunk. Két nagyszerű gólja mellett 91%-os volt a passzpontossága. Forbs gyorsaságával veszélyes volt, de kevés jó beadása, helyzetbe hozó passza volt.

• De Telegraaf:
    - A Lille jelentkezett Akpomért. Majdnem annyit fizettek volna érte, mint amennyibe nekünk került, de elutasítottuk ajánlatukat. Csak nagyon sok pénzért engedjük el. Bérelni, kötelező megvétellel lehet. Több angol klub már most szeretné, de az UEFA Financial Fair Play szabálya miatt csak júliusban lesz rá elég pénzük.
    - Elengedjük Salah-Eddinet. Nálunk nincs jövője. Az Utrecht és egy olasz klub érdeklődik iránta. Ő szívesebben menne külföldre.
    - A Dortmund elutasította első ajánlatunkat Rijkhoff-ra. Ha sikerül valakit eladnunk, újabb ajánlatot teszünk.

Január 28

• Brobbeynak a tegnapi volt sorozatban a 11-ik meccse, melyen gólt szerzett, vagy gólpasszt adott. Nem tudom, ki volt nálunk utoljára ilyen. Tadić, Suarez és Huntelaar nem.

• Sokkal kellemetlenebb statisztika, hogy az első 19 fordulóban 35 gólt kaptunk. Erre már évtizedek óta nem volt példa.

• Berghuisnak a tegnapi meccsig 199 gólja és asszisztja volt az Eredivisieben. A meccs előtt Rulli megígérte neki, hogy szurkolni fog, hogy meglegyen a 200-ik. Mikor meglett, Berghuis hozzá rohant ünnepelni. A meccs után mondta, hogy sokat beszélget Rullival, aki most nehéz helyzetben van, és jól esik neki, ha támogatják. Kérdezték, múlt heti, erősen kritizált interjújáról, melyben azt mondta, hogy ők Bergwijnnel a legjobbak, de nem felelősek azért ami a hátuk mögött történik. Azt mondta, hogy közvetlenül a meccs után nem koncentrált eléggé, és nem fogalmazott elég szabatosan. A probléma az, hogy kettőjükön kívül csak fiatalok vannak, és nem a szélsők azok, akik a védelmet és középpályát kell, hogy irányítsák. Emellett külön nehéz nekik, hogy a mögöttük játszók rendre mások. Bergwijn mögött a bal szélen már 10 bekk játszott, mióta nálunk van. Reméli, hogy Henderson sok felelősséget le fog venni a vállukról. (Különben több statisztikát megnéztem. Mindegyik mást mond, de egyik sem azt, hogy Berghuis 200 gólnál és asszisztnál tart.)

• Feyenoord - Twente 0:0. A Feyenoord kicsit jobb volt; expected goals 3,19:0,45, de kihagyta helyzeteit, így egy, igaz roppant vitatható, 11-est is. A meccs utolsó helyzete Ünüvaré volt, aki egy szép szóló után, alig lőtt mellé, fölé. Ahhoz hogy harmadikok legyünk, jobb lett volna, ha a Feyenoord nyer, de két pontot így is hoztunk a Twente-n.
    Sajnos az AZ-en is csak két pontot hoztunk. Heerenveen - AZ 2:2. 1:1-nél jogosan pirosat kapott Kasius (AZ). A Heerenveen megszerezte a vezetést, majd egy roppant szerencsés góllal kiegyenlített az AZ.
    Maradtunk 5-ikek, de csak egy ponttal, igaz sokkal rosszabb gólkülönbséggel, állunk az AZ mögött, és négy ponttal a Twente mögött. Szép lenne megszerezni a harmadik helyet. De még a negyedik sincs meg.

• Az AD írja, hogy Mislintat kinevezése óta az új szerződésekben a fizetések a csapat eredményességétől is függnek. Ha nem jutunk a BL-be, akkor a fizetés 1/3-a ugrik. Ez Hendersonra is érvényes. Van két fiatal 6-osunk Tahirović és Mannsverk (Szerintem Vos is az), így csak másfél éves szerződést ajánlottunk neki. Mivel ragaszkodott a 2,5 évhez, azt kapott, de a második évben fizetése egyéni teljesítményétől is függ. Minél többet játszik, annál többet keres. Közben úgy néz ki, hogy, ha Hato 18-ik születésnapja után évesen aláírja új szerződését, akkor csatlakozik legjobban keresőinkhez, évi €4-5 millióval.

Január 29

• Úgy a De Telegraaf mint a VI forduló 11-ében benne van meccsünk három legjobbja, Berghuis, Brobbey és Hlynsson.

• Van 't Schip:
    - Henderson rendes gyepen sem játszott volna. Még túl nagy a lemaradása a hosszú kihagyás után, amit ő is érez. De reméli, hogy szombaton tud játszani.
    - Bergwijn kisebb izomsérülés miatt nem játszott, de 1-2 napon belül rendesen tud edzeni, és a PSV ellen valószínűleg játszik.s az egyetlen backup a szélekre, nem engedjük el.

• Gondolom, nem csak bennem merült fel a kérdés, hogy egy ilyen fontos meccset miért nem vasárnap délután játszanak. EL/BL/KFL kötelezettségek nincsenek. Két elv van a meccsek időponFeyenoord és PSV ne játszon mind ugyanazon a napon, és rendezés szempontjából rizikós meccsek lehetőleg ne legyenek szombat este. Míg a mi meccsünket nem tekintik rizikó meccsnek, addig az AZ - Feyenoordot igen. Így az vasárnap 14:30-kor kezdődik, míg a miénk szombat este lesz.

• Holnap lesz lányaink utolsó BL csoportmeccse. Az AS Roma otthon simán nyert, de az Arenaban lányaink általában jobbak, mint  máshol. Ha ki nem kapunk, továbbjuthatunk. Ha nyerünk akkor biztos, döntetlennél a Bayern - PSG meccs eredménye dönt.

• Ismét megsérült Noa Lang, és nem tud ellenünk játszani. Mivel másik kreatív játékosuk Veerman sem valószínű, hogy tud, és a fix balszélső backup Vertessen már Berlinben van, valószínű új klubjához aláírni, ami a támadó erőt illeti, meggyengült a PSV. Persze azért Lozano és Bakayoko a két szélen sem rossz.

• Jong Ajax - Dordrecht 2:2
    Bár Misehouy a keretben sem volt, elég erős 11-ünk kezdett (Gaaei, Kaplan, Vos, Fitz-Jim, Banel és Kalokoh). A Dordrecht szerezte meg a vezetést, majd 2:1-re fordítottunk. Még voltak helyzeteink, de a Dordrechtnek sokkal több volt. Kiegyenlítettek, és a játék képe alapján, bár a Dordrecht az utolsó 20 percben 10 emberrel játszott, örülhettünk az otthon tartott pontnak. De Graaf kapus volt a legjobbunk. (expected goals 1,7:3,2)

• A De Telegraaf szerint újabb ajánlatunk Rijkhoffra €1,5 millió. Úgy látszik, komoly a dolog, mert csapata hétvégi meccsén a keretben sem volt. (Gondolom, ha leigazoljuk, akkor jó pénzért elengedjük vagy vételi kötelezettséggel kölcsönadjuk  Akpomot, hogy még direkt erősítésre is legyen pénzünk. Akpom, úgy hírlik, szívesen elmenne, mert nálunk alig játszik.)

• A Twente már eladta Ugalde-t a Szpartaknak, de még nem írták alá a szerződéseket. Közben már tárgyalnak a Moncaoval és Boadu-val, hogy ő legyen az utódja.

• Több forrás szerint már szinte biztos, hogy minimum €3 millióért eladjuk Jorge Sánchezt a mexikói Cruz Azulnak. (3 millióért nem kapjuk meg Tagliaficot vagy Blindet, de a jelenlegi balhátvédeknél biztos jobb, klubunkat jól ismerő Bas Kuiperst (Go Ahead), aki ellenünk nagyon jó volt, igen.)

• Vissza a lap tetejére

Január 30

• Ajax nők - AS Roma nők 2:1 (BL csoportmeccs)
    Az első félidő a Rómáé volt, és csoda, hogy a 45-ik percig csak 1:0-ra vezettek. Sok volt a hiba, nagy volt a védekezési szervezetlenség. De a 45-ik percben, első komoly támadásunk végén Hoekstra kiegyenlített.
    A második félidőben ugyan jobban nyomott a Róma, de az Ajax sokkal jobban játszott, és csaknem egyenrangú volt. Közben a számunkra fontos müncheni meccsen kétszer is vezetéshez jutott a Bayern, ami azt jelentette, hogy csak győzelem esetén jutottunk volna tovább. De a 84-ik percben Sherida Spitse szöglete utáni kavarodásban az egyik olasz öngólt fejelt. Pár perccel később megint kiegyenlített a PSG, de ez nekünk már nem számított.
    Csoport másodikként továbbjutottunk. Ez szinte csoda. Olyan csapatok előtt végeztünk, melyekben a mieinknél sokkal jobb játékosok vannak. Nálunk még holland válogatott is alig van. Majdnem olyan fiatal a csapat, mint a férfi csapat. A csapat motorja a 16 éves amerikai középpályás, Lily Yohannes. 10 éves kora óta Hollandiában él, de még nincs holland útlevele, így nem lehet holland válogatott.

• A vasárnapi Feyenoord - Twente meccsre a Feyenoord meghívta, a szurkolók egykori kedvencét, a még mindig roppant népszerű, 60 éves Kiprich Józsefet. Túl jól nem nézett ki, de azt mondták, hogy a két mankóra azért volt szüksége, mert nemrég leesett háza lépcsőjén.

• A tegnapi Jong Ajax meccsen a nézőtéren volt Van 't Schip és Henderson. Három játékos tűnhetett fel nekik pozitív és egy negatív értelemben. Az egy Gaaei volt, aki hibát, hibára halmozott. Nagyon jó volt a kapus De Graaf, a középhátvéd Kaplan, és a szélső Banel. Hogy Kaplan számára jó játékának lesz-e következménye, meglátjuk.

• Van Basten a ZIGGO Rondo című fociról beszélgető programjában Brobbeyról beszélt. Sokat javult, mióta kritizálta, de helyzetkihasználása még lehetne jobb. Ettől még szerinte neki kell kezdenie az Oranjeban. Memphis is jó csatár, de Brobbey egy igazi 9-es.
    Szombaton semmi esélyt nem ad nekünk a PSV ellen. Mi egy ifi csapat vagyunk, mely komoly ellenfelektől egész idényben kikapott. Most sem lesz másképp.

• Görög források szerint tárgyalunk az angol Championshipben (másodosztály) 9-ik helyen álló Norwich City 26-szoros görög válogatott balhátvédjéről, Dimitrios Giannoulis-ról. Szerződése nyáron jár le, és nem hosszabbítja meg. Értéke a transfermarkt.de szerint €3 millió. Klubja €5 milliót kér érte, amit sokallunk. Van 't Schip dolgozott vele, amikor a görög válogatott szövetségi kapitánya volt. Nálunk minden nehezen megy, mert nincs vezérigazgatónk és foci igazgatónk (TD). A játékosmegfigyelők főnöke, Kelvin de Lang felelős a leigazolásokért, de kisebb a hatásköre, mint egy kinevezett TD-nek.
    Még bő 24 óránk van mindent elintézni.

• Az ajaxshowtime.com szerint a Leverkusen €5 milliót fizetne az O18, egy hete 18 éves ballábas középhátvédjéért, Dies Janse-ért. Jelenleg legtöbb meccsét a Jong Ajaxban játssza és ott egyre jobb. Leverkusenben egyből az első csapat keretében lenne, de most azonnal kölcsönadnák. Az ajánlatot elutasítottuk.

• A De Telegraaf szerint a Dortmundnak nem elég, a felajánlott €1,5 millió, és többet kér Rijkhoffért. Mivel még senkit nem adtunk el, az FB és pénzügyi igazgatónk, Lenderink még a 1,5 milliót is részletekben akarják kifizetni, és hallani sem akarnak annál többről.

Január 31

• Andries Jonker, az Oranje nők szövetségi kapitánya örül az Ajax lányok sikerének. A legjobb holland lányok külföldön játszanak, és az Ajax keretének legtöbbje a Jong Oranje játékosa. Így továbbjutni egy ilyen nehéz csoportból, nagy siker. Beszélt Yohannesről is. Nemrég azt mondta, hogy a holland válogatottban akar játszani, és vár holland útlevelére. Nem tudni, meddig kell még várnia.

• A mai edzésen teljes intenzitással részt vett Sutalo, Akpom és Bergwijn. Külön edzett Van den Boomen.

• Misehouy nem volt sem a szombati sem a hétfői (Jong) keretben. Hivatalosan nem mondanak okot, de kiszivárogtatták, hogy ez szerződésével van kapcsolatban. Jelenleg nem edzhet az első csapattal, és nem játszhat egyik csapatban sem. Minden edzésről csak fegyelmi okokból lehetne eltiltani. Új ügynöke van, aki az általunk ajánlottnál sokkal többet, számunkra teljesíthetetlen dolgokat kér. Nem vagyunk hajlandók továbbmenni. Vagy elfogadja, amit ajánlottunk vagy nem. Így volt egy éve Sontje Hansennel is. Hansen a végén nem volt hajlandó edzeni sem. Misehouy ott még nem tart. Úgy látszott, hogy fog kapni játékidőt az egyben, ami korábban egyik kívánsága volt, de most már rendszeres játékot, és az ajánlottnál több fizetést akar. Azt nem kap. Ősszel a Jong Ajax legjobbja volt, de akkor még Steijn próbálgatta a Mislintat fiúkat, és különben is olyan rosszak voltunk, hogy nem lehetett kísérletezgetni. Misehouy megsérült, és mire felépült, az első csapat 10-ese Hlynsson lett, aki ma már a bajnokság egyik legjobb 10-ese. A kispadon tudnánk használni Misehouyt, vagy, ha hosszabbítana, kölcsönadhatnánk, de ez neki kevés. Éjfélig el lehetett volna adni.

• Bergwijn a VI-nek adott interjút. Sokat fejlődött a PSV-ben, és bár szívesebben játszott volna többet, sokat tanult a Tottenhamben. Nálunk jó érzi magát, bár olyan viharos és rossz szezonja, mint a mostani, még nem volt. 12 új játékos egy átigazolási periódusban nem normális. Most már legtöbbjük beépült. Sőt! Sosa-t a játékosok beválasztották a játékosok tanácsába. (Kicsit furcsa, mert e tanácsba általában kezdőket választanak.) A játékosok elfogadják csapatkapitánynak. Nem hangos szóval vezeti a csapatot, hanem játékával, és azzal, hogy mindenkivel sokat beszélget. 2027-ig van hozzánk szerződése, de azt nem ígéri, hogy addig marad. Most biztos nem megy el (ezt kb. egy hete mondta), és valószínűleg nyáron sem. De, ha visszautasíthatatlan lehetőség jön, minden megváltozhat. Még szeretne játszani a Premier Leagueben. Olvasta, hogy a Newcsatle érdeklődött iránta. Nem tud róla, hogy ügynökénél is érdeklődtek volna.